Тема :
Максим Рильський. Відомості з біографії письменника. Поезія «Пісні». Вияв
глибокої поваги до «братніх на землі пісень», до народів, які їх створили.
Мета :
Ознайомлення учнів з життям та творчістю письменника, допомогти усвідомити
ідейно-художній зміст вірша «Пісні»; розвивати навички виразного читання вірша,
коментування змісту, висловлення власних думок з приводу прочитаного;
виховувати повагу і любов до своєї культури та надбань інших культур світу.
Методично-дидактичне
забезпечення: роздавальний
матеріал, картки
Технічне
забазпечення: мультимедійна
установка, ноутбук
Тип уроку :
вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент (запис у робочі зошити число і класна робота).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Мабуть, кожна людина ставить
собі питання: «Що найважливіше у моєму житті?». Одні відповідають, що рідні та
близькі люди, улюблена робота, інші обирають матеріальні цінності.
·
А ви як вважаєте,
що для вас є найціннішим?
Плине час, гине у
вогні матеріальна культура, але вічними і незнищенними залишаються духовні
цінності.
Погляньте на екран і прочитайте
тему уроку. Слайд
1
·
Як ви думаєте, що
ми сьогодні будемо робити на уроці?
Висновок : Так, ми сьогодні
спробуємо сприйняти і усвідомити поезію на особистісному рівні, тому
безпосередньо будемо звертатися до свого внутрішнього «я» і пізнавати себе на
матеріалі творчості письменника.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
На попередніх уроках,
опрацьовуючи тему «Календарно-обрядова поезія» ми знайомились з поняттям пісня,
говорили про особливості народних пісень, розрізняли видові категорії. Тож
давайте пригадаємо вивчений матеріал.
·
Яким чином ми
сплануємо нашу діяльність?
Перше, що ми зробимо,
переглянемо відеоролик «Легенда про пісню». Але передивляючись відео подумайте:
Яку роль відіграють пісні в житті людини? І декілька учнів попрацюють з
картками, в яких є вже твердження про роль пісні в житті, і відберуть ті, які
вони вважають правильними.
Очікувана відповідь: Пісня
супроводжує людину все життя від народження до смерті.
А також ми прослухаємо
відповіді учнів, які працювали з картками.
А зараз попрацюємо у групах
Слайд 2
І група-
перед учнями набір слів, їм потрібно відібрати і обговорити ті, які у них
асоціюються з поняттям пісня, а потім повинні захистити свою роботу.
Відповіді: життя, доля, сум,
радість, доброта, душевність, турбота, ніжність, кохання.
ІІ група-
співвіднести правильно частини прислів’їв
Відповіді: Яка пташка, така й
пісня.
Де праця, там і пісня.
Швидко пісня співається, та
не швидко складається
Як з такою піснею, то ліпше
без неї
Гарно ти співаєш, та слухати
не хочеться
ІІІ група-
створити сенкан до поняття пісня
ІV
група- прочитати і скласти із запропонованих куплетів
колискових пісень власну
Висновок : Отже ви молодці,
перша група аргументувала свої думки, друга група проявила логічне мислення,
третя проявила свої творчі здібності, а четверта створила свою власну пісню.
ІV. Сприйняття
та засвоєння навчального матеріалу. Слайд 3
1.Ви знаєте, що пісні є народні і літературні. І ось таку
чудову поезію про одвічні людські цінності написав Максим Тадейович Рильський.
З біографією письменника ви
ознайомитесь самостійно вдома. Користуючись матеріалом із підручника, ви заповните таблицю, яку бачите на екрані ( я
знаю - +, для мене нове – v, про це я хотів дізнатись більше - ?) і готові відповіді
принесете на наступний урок. За допомогою таблиці намалюємо карту інтересів і побачимо,
які знання ви отримали (роздруковані таблиці роздати учнім).
2. А тепер я пропоную вам
прослухати у авторському виконанні поезію «Пісні». Аудіозапис. Слайд 4
·
Скажіть, будь
ласка, чи можна по інтонації автора сказати, як він ставиться до пісні?
·
Які почуття
викликають у поета пісні?
Текст
цього вірша є у підручнику і я пропоную дібрати вам ключові слова, які
підкажуть про вияв поваги до «братніх пісень»
Слайд 5
·
Що ви можете
сказати про ставлення автора до братніх на землі пісень?
·
До чого автор
закликає у своєму вірші?
·
А чи знаєте ви
пісні інших народів?
·
Чи схожі вони з
українськими піснями?
·
А які вам пісні
подобаються найбільше?
Слайд 6
·
Виберіть той
куплет, який вам найбільше сподобався і виразно прочитайте, аргументуйте свою
відповідь.
Висновок : Отже, ми сприйняли
та усвідомили поезію на власному рівні, визначились, що кожен народ має свої
незнищенні духовні цінності, і ми
повинні з повагою ставитись до них.
V. Рефлексія Слайд
7
1. Що нового ви дізналися на
уроці?
2. Що було найцікавіше на
уроці?
3. Де можна застосувати здобуті
вами знання?
VІ. Оцінювання.
Учні самостійно себе оцінюють
за урок, працюючи з карткою само оцінювання.
VІІ. Домашнє завдання. Слайд
8
Опрацювати біографію
письменника, заповнити таблицю, вивчити вірш напам’ять.
Комментариев нет:
Отправить комментарий